Kommenteeri

Suuremõisa aiapäev “Pojengid ja kaunid kunstid” 15. mail 2021 lossi aias

Ootame kõiki 15. mail kl 10.00-16.00 Hiiumaa Ametikooli traditsioonilisele aiapäevale, mis on sel aastal pühendatud Eestimaa aedade armastatud lillele pojengile.

NB! Loengutele, aiaekskursioonile ja Ülle Marksi joonistamise töötuppa on vajalik eelregistreerimine SIIN. 

 • 10.00‒10.15 Aiapäeva avamine Suuremõisa lossi ees. Tervitab Hiiumaa Ametikooli aianduse juhtõpetaja Lylian Meister.

 • 10.15‒12.00 Loengud. “Eestis aretatud pojengisordid ja uuemad sibullilled”, Sulev Savisaar. "Pojengide kahjurid ja haigused. Pojengide väetamine". Eneli Käger.

 • 12.30‒16.00 Taimede joonistamise töötuba aias ja lossis. Juhendab EKA disainiteaduskonna õppejõud Ülle Marks.

 • 13.00‒13.45 Aiaekskursioon. Hiiumaa Ametikooli aianduse juhtõpetaja Lylian Meister.

 • 14.00‒16.00 Loeng Suuremõisa lossi aias. Pojengidest kasvatamisest räägib Mädapea mõisa perenaine Marika Vartla. Loengule järgneb pojengipeenra rajamine Suuremõisa lossi aeda.

KOGU PÄEVA JOOKSUL 10.00-16.00

 • Rohevahetus ja taimede müük lossi aias ja õuealal. Taimi müüvad ja rohevahetusel on abiks Suuremõisa aednikud Aet Konts ja Merje Suits.

 • Floristi eriala õppijate botaaniliste joonistuste ja maalide näitus Suuremõisa lossis. Kuraator Hiiumaa Ametikooli floristide juhtõpetaja Hebe-Kai Kann.

 • “Kiiksuga kimbud” ‒ lilleseadete näitusmüük lossist paremale jääval müüridevahelisel alal. Seadeid tutvustavad ja müüvad floristi eriala õppijad ja õpetajad.

 • Disainer Kristel Kaerma herne- ja koroonahirmutiste näitus.

 • Suuremõisa lossi õuealal tutvustab väiksemaid aiatööriistu ettevõtte Gardena esindaja.

 • Avatud on kohvik-resto Padakonn.

LILLEDE JOONISTAMISE TÖÖTOA TUTVUSTUS

Juhendaja Ülle Marks kutsub: “Tulge lossi ja lossiaeda, vaatame ja joonistame koos lilli. Joonistamine on õpitav, on oskus nagu iga teinegi. Tunneme rõõmu õitsemise ilust, vaatame lilli joonistaja pilguga, joonistame mitmel erineval moel.

Olen Ülle Marks, kunstnik, joonistamise õppejõud EKA disainiteaduskonnas, Eesti Kunstnike Liidu liige, Hiiumaa juurtega võsahiidlane. Olen joonistanud lilli mitmel erineval moel postmarkidele, raamatutesse ja nende kaantele, lõuendile, vineerile, kilele, kangale ja muidugi visandivihikusse ja mitut sorti paberitele. Olen õpetanud joonistamist erinevatele sihtgruppidele palju aastaid.”

Töötuba koosneb kolmest osast:

 1. 12.30‒13.15 Sissejuhatav slaidigalerii, kus vaatame lillepilte. Räägime joonistamisest üldisemalt, töövahenditest, materjalidest, stilistikatest. Lossi I korruse suures saalis.

 1. 13.30‒15.00 Õpitund õues. Joonistame suurelt seinale sätitud paberile või kilele, visandivihikusse.

 1. 15.00‒16.00 Joonistame lilli lossi alumises saalis kauni muusika saatel. Musitseerivad Arvo Haasma ja Peeter Klaas.

NB! Võtke kaasa olemasolevaid erinevaid töövahendeid nagu pliiatsid, vildikad, pastellid, pintslid, värvid, erinevaid pabereid või visandivihik. Meie poolt on lisaks proovimiseks ja katsetamiseks pehmeid pastelle, tušši jm.

Registreeri end joonistamise töötuppa SIIN.

Ürituse tunnuspildi autor: Ülle Marks

Loe aiapäeva kohta ka Hiiumaa Ametikooli facebooki lehelt.

Lisa kommentaar

Email again: