Kommenteeri

Trompeti Suveakadeemias võitsid kõik


IV Neeme Otsa Trompeti Suveakadeemia sai läbi, aga elamused on talletunud. Oli väga mitmekülgne nädal ja kaks õnnestunud kontserti!
Väga äge, et trompetiakadeemias on nii palju järelkasvu sirgumas ja et praegune õpilaste tase on kõrge – trompetitest võlutud helid paitavad kõrvu meeldivalt. Tore, et teist aastat järjest oli pundis ka metsasarvemängija Zachary Davis, kelle juured on Hiiumaal, aga elukoht Ameerikas. Kusjuures metsasarve on ta mänginud alles kaks aastat. Küsimusele, miks ta otsustas tagasi tulla, kostis Zac: „Mulle meeldib koos teistega mängida.”
Suuremõisa lossis harjutati kolm päeva erinevates koosseisudes, elevust jagus ka lossi külastajatele. Juhendasid vennad Neeme ja Jaan Ots.
Seekord oli suveakadeemialastel väga mitmekülgset tegevust: muusikaõpe, ujumine, jalka koos päikesevanniga, lossi audiotuuri põhjal tehtud viktoriin. Vastamisega said kõik suurepäraselt hakkama, aga esikoha võitis Jan Marius Laur, teise koha Mirtel Madisson, kolmandat kohta jagasid Eerik Bahovski ja Mikhail Kirillov. Auhinnad olid vägevad, eriti esikoha Hiiumaa-pusa!
Nagu juba traditsiooniks saanud, toimus kaks kontserti: 24. juunil jaanipäeva kontsert "Suveõhtu Suuremõisa lossis", kus esinesid maestro Henn Rebane akordionil, Neeme Ots trompetil ja Jaan Ots klaveril. Esitlusele tuli nii klassikat, Valgret kui ka Henn Rebase loomingut. Virtuoosid leidsid mängleva kergusega nii ühise muusikakeele kui ka huumorisoone.
Pühalepa kiriku kontserdil 27. juunil esinesid Tallinna Trompetiansambel laiendatud koosseisus ja kõik suveakadeemia kursuslased. Solist oli Neeme Otsa kõige noorem õpilane Lorenna Floriana Juhanson. „Hüppenööri tantsu“ esitas ta koos Neeme Otsaga, orelil saatis Piret Randal.

Aitäh, õpilased Lorenna Floriana Juhanson, Paul Raidma, Erik Tiivas, Mirtel Madisson, Triin Ustav, Martin Krõlov, Zachary Davis, Kaarel Luikmel, Mikhail Kirillov, Eerik Bahovski, Jan Marius Laur, kursuse juhendajad Jaan Ots, Neeme Ots ja Piret Randal!
 
Täname kõiki peresid, Suuremõisa Lasteaed-Põhikooli ja kokka Karin Remmelkoort, Pühalepa kirikut ja Eesti Kultuurkapitali.

Kohtumiseni järgmisel aastal jälle Suuremõisas!

Lisa kommentaar

Email again: