Kommenteeri

Prantsuse luule ja muusika salongiõhtu Suuremõisa lossis 1. oktoobril kl 19.00


Saale Kivimaker-Rulli ja Mihkel Peäske esituses kõlavad Maurice Raveli, Claude Debussy, Gabriel Fauré ja Jules Mouquet' teosed. Indrek Koffi repertuaaris on Bérenger, Baudelaire, Flaubert, Éluard, Prévert, Ronsard, Du Bellay, Rimbaudon ja teised prantsuse autorid.

Mihkel Peaäske on Eesti üks silmapaistvamaid flötiste, kes tegutseb nii soolomängija, ansamblimuusiku kui ka orkestrandina. Tema ulatuslikus repertuaaris on eelistatud barokk-, klassikaline ja nüüdismuusika. Oma kogemusi on ta rõõmsal moel ja pikka aega jaganud muusikapedagoogina ning esinenud on ta paljude nimekate eesti muusikutega. Muusikapäeva hommikul püüab Mihkel muuseas Käina kooli õpilastele lahti mõtestada muusika olemust. 

Saale Kivimaker-Rull on üks vähestest Eesti professionaalsetest harfimängijatest. Lisaks pedagoogitööle mängib Saale Estonia orkestris. Projektikorras on ta mänginud mh Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris, Pärnu Linnaorkestris, Tallinna Kammerorkestris, musitseerinud flötistidega ja esindanud Eestit harfil koos teiste muusikutega isegi Eurovisioonil.

Indrek Koff on tõlkinud üle 30 teose nii täiskasvanutele kui lastele – põhiliselt prantsuse keelest, aga ka portugali keelest. Michel Houellebecq, Claude Lévi-Strauss, Paulo Coelho, Muriel Barbery ja Emmanuel Bove on vaid mõned nimed tema tõlgitud autorite muljetavaldavas nimekirjas. Samuti on ta kirjutanud mõlemale sihtrühmale originaalloomingut. Indrekut on peetud mitme tunnustuse vääriliseks.

Üritust toetab Eesti Kultuurkapital.

Lisa kommentaar

Email again: